Артрограма

0 Shares
0
0
0

Що таке артрограма?

Артрограма (AR-thruh-gram) — це тест, який проводиться для виявлення пошкоджень або інших проблем всередині суглоба . Він робить знімки, на яких лікарі бачать м’які тканини суглоба, чого не може зробити звичайний рентген. Це допомагає їм знайти причину таких проблем, як біль або набряк суглобів.

Її також називають артрографією (ar-THROG-ruh-fee). Її зазвичай проводять для перевірки колінних і плечових суглобів. Іноді лікарі оглядають інші суглоби, наприклад зап’ястя, гомілковостопний, тазостегновий або ліктьовий. Рідше лікарі роблять артрографію, щоб ввести ліки всередину суглоба для полегшення болю.

Як робляться артрограми?

Рентгенологи (лікарі, які діагностують і лікують проблеми за допомогою медичних зображень) роблять артрограми. Рентгенолог:

 • Оніміть шкіру навколо суглоба.
 • Введіть тонку голку в стик.
 • Введіть контрастний барвник у стик, щоб зробити зображення чіткішими. 
 • Зробіть рентгенівські знімки суглоба в різних положеннях.

Якщо артрографію проводять для введення ліків, їх вводять у суглоб за допомогою голки.

Рідше радіологи використовують ультразвук, флюороскопію (безперервний тип рентгенівського дослідження, яке робить рухомі зображення), КТ (тип рентгенівського дослідження, яке робить дуже детальні зображення) або МРТ, щоб отримати зображення, а не рентген. промінь.

Іноді під час операції лікарі роблять артрограмму. Зображення можуть допомогти їм прийняти рішення щодо лікування під час операції.

Після артрограми рентгенолог дивиться на знімки, щоб отримати більше інформації про суглоб. Коли результати тесту будуть готові, лікар вашої дитини поділиться ними з вами.

Лікарі призначають артрограми для діагностики та іноді лікування артропатій. Артропатія (ar-THROP-uh-thee) — це захворювання або стан, що вражає суглоби, наприклад артрит або подагра. Причиною можуть бути травми, інфекції, аутоімунні захворювання, шлунково-кишкові захворювання та утворення кристалів у суглобах.

Деякі артропатії, як-от артрит , можуть вражати майже будь-який суглоб тіла. Інші, такі як подагра або суглоб Шарко, зазвичай вражають стопи та щиколотки. Багато проблем із суглобами є тимчасовими та зникають протягом кількох тижнів. Але деякі можуть тривати роками або ніколи не зникати.

Лікування може включати медикаменти або хірургічне втручання, залежно від проблеми та її причини. У більшості випадків раннє виявлення та лікування захворювання може допомогти запобігти подальшому пошкодженню суглобів і допомогти людині жити нормальним життям.

Як батьки можуть допомогти?

Після обстеження дотримуйтеся вказівок лікаря щодо:

 • як довго ваша дитина повинна відпочивати суглобу
 • які дії допустимі, а яких слід уникати
 • чи можна нести вагу на суглобі
 • якщо ваша дитина повинна обмежувати рухи суглоба
 • коли ваша дитина зможе повернутися до школи, спорту та інших видів діяльності

Якщо ваша дитина відчуває біль і лікар каже, що все нормально, ви можете дати ацетамінофен або ібупрофен . Дотримуйтесь інструкцій на упаковці, щоб дізнатися, скільки давати і як часто. Ви також можете покласти на суглоб прохолодний компрес (наприклад, мочалку, змочену прохолодною водою).

Суглоб вашої дитини може видавати звуки під час руху протягом наступних 24–48 годин. Це через контрастний барвник у суглобі, і це не привід для занепокоєння.

Коли я повинен викликати лікаря?

Викличте лікаря, якщо у вашої дитини:

 • почервоніння або набряк навколо суглоба
 • лихоманка протягом 3 днів після артрограми
 • дренаж або кровотеча з місця ін’єкції, що триває більше 1 дня
 • біль, який не зменшується під час прийому ацетамінофену чи ібупрофену або триває більше 2 днів
0 Shares
1 comment
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *