Постійні головні болі? Ось як може допомогти фізіотерапія

0 Shares
0
0
0

Головний біль є одним із найпоширеніших захворювань. Цілком імовірно, що кожен з нас на певному етапі відчуватиме головний біль, і в будь-який момент часу 15% з нас приймають знеболюючі ліки від головного болю.

Головні болі можна розділити на дві великі групи: первинні та вторинні. Первинні головні болі викликані проблемами з чутливими до болю структурами в голові, а не через основне захворювання в інших частинах тіла. З іншого боку, вторинні головні болі є симптомом основного захворювання, такого як інфекція, травма або пухлина.

· Головний біль є одним із найпоширеніших захворювань.

· Є багато видів головного болю. Двома найпоширенішими є головний біль напруги (викликаний емоційним і фізичним стресом) і головний біль у шиї (викликаний основною проблемою шиї).

· Часто головний біль викликаний кількома факторами. До них часто відносяться фактори способу життя, такі як стрес, положення під час сну, поза, звички до роботи та фізичних вправ.

· Методи фізіотерапевтичного лікування, такі як маніпуляції, масаж, корекція постави та реабілітаційні вправи, можуть допомогти впоратися з деякими типовими типами головного болю. Фізіотерапевти також можуть надати корисні поради щодо того, як запобігти головному болю, змінивши повсякденні звички.

· Ви повинні відвідати свого лікаря, якщо ви відчуваєте будь-які «червоні прапорці» або якщо у вас є якісь занепокоєння. 

Поширені види головного болю

Головні болі напруги

Головний біль напруги є найпоширенішим типом головного болю, який вражає двох із трьох людей на певному етапі їхнього життя. Головний біль напруги часто описують як відчуття стягнутої смуги навколо голови і часто пов’язаний із напруженням м’язів голови, шиї чи щелепи.

Головний біль від напруги може бути наслідком фізичного та/або емоційного стресу. Погана постава, напруга м’язів спини, плечей і шиї можуть викликати головний біль. Вважається, що емоційний стрес викликає нашу реакцію «бийся або біжи», що призводить до викиду «хімічних речовин стресу», таких як адреналін. Це може ще більше напружити м’язи спини, плечей, шиї та голови, знизити терпимість людини до болю та зменшити кількість природних знеболюючих хімічних речовин (наприклад, ендорфінів).

 

Головні болі в шиї

Головні болі в шиї, які часто називають цервікогенними головними болями, є результатом болю, спричиненого основною проблемою шиї.

На стику верхньої (шийної) і потиличної (потиличної) областей є багато чутливих до болю структур. Ці структури, включаючи слизову оболонку шийного відділу хребта, суглоби, зв’язки, корінці шийних нервів і навколишні м’язи, можуть викликати біль за наявності основної проблеми. Симптоми головного болю в шиї можуть бути схожими на головний біль напруги або мігрень, що часто ускладнює розрізнення між ними.

Кластерні головні болі

Кластерні головні болі вважаються одними з найболючіших типів головних болів. Вони часто пробуджують людей посеред ночі від сильного болю в оці, позаду або навколо ока з одного боку голови.

Причина кластерних головних болів не ясна; однак, через типові спостереження, можна припустити, що гіпоталамус (біологічний годинник організму) може відігравати важливу роль. На відміну від головного болю напруги та мігрені, здається, немає зв’язку між кластерним головним болем і такими тригерами, як стрес, їжа або гормональні зміни.

Мігрень

Мігрень може призвести до сильного пульсуючого або пульсуючого болю, зазвичай з одного боку голови. Це часто поєднується з іншими симптомами, такими як нудота, блювота та чутливість як до світла, так і до звуку. Мігрень також може виникати з аурою, яка є порушенням нервової системи. Приклади аури включають спалахи світла або розмитість зору (розлади зору), слухові шуми або музику (слухові розлади), поколювання в кінцівках (сенсорні розлади) і труднощі з розмовою (вербальні розлади).

Причини мігрені недостатньо вивчені; однак, виявляється, що генетика та екологічні фактори відіграють важливу роль. Пропоновані причини включають зміни в стовбурі мозку та його взаємодії з трійчастим нервом (важливий шлях болю); і дисбаланс хімічних речовин у мозку, зокрема серотоніну. Ряд факторів може викликати мігрень у різних людей. До них належать: певна їжа (наприклад, солона або оброблена їжа), стрес, зміни режиму сну, вплив сенсорних подразників (наприклад, яскраве світло та сонячні промені) і певні ліки (наприклад, гліцерилтринітрат, який зазвичай використовується для лікування стенокардії). ).

Як фізіотерапія може допомогти

Фізіотерапевти є експертами в поставі та рухах тіла та добре підготовлені для діагностики, лікування та запобігання деяким поширеним типам головного болю.

Фізіотерапевти зможуть визначити, наприклад, чи проблеми з м’якими тканинами вашої шиї сприяють головним болям. У цьому випадку вам може допомогти спеціальна фізіотерапія головного болю в шиї, яка може включати такі методи, як маніпуляції, функціональні та реабілітаційні вправи, оцінка та корекція постави, релаксаційна терапія, масаж та мобілізація.

Ваш фізіотерапевт також може надати поради щодо того, як запобігти та впоратися з деякими поширеними основними причинами головного болю, зосередившись на різних аспектах вашого способу життя. Приклади:

 • Постава – Ваша постава дуже важлива. Думайте високо, піднявши груди, розслабивши плечі, вирівнявши голову та підтягнувши підборіддя.
 • Робота . Уникайте роботи з опущеною головою протягом тривалого часу, часто розтягуйтесь і змінюйте положення.
 • Сон – неправильне положення під час сну може напружувати вашу шию. Ваш фізіотерапевт може порадити вам, який тип подушки може бути найкращим для вас.
 • Вправи – ваш фізіотерапевт може показати вам спеціальні вправи, які допомагають з напруженими або слабкими м’язами та можуть допомогти вам відновити нормальну функцію.
 • Розслаблення – навчитися розпізнавати, коли ви напружені, є важливим компонентом фізіотерапії головного болю напруги. Ваш фізіотерапевт може показати вам ряд технік релаксації, які можуть допомогти впоратися з цим.

Ваш фізіотерапевт часто буде тісно співпрацювати з вашим місцевим лікарем загальної практики, особливо у випадку складних головних болів. Фізіотерапія мігрені, наприклад, часто не буде рекомендована, поки ви не відвідаєте свого лікаря.

Коли звернутися до лікаря: «Червоні прапорці»

 Існують деякі ознаки головного болю, які називаються «червоними прапорцями», які потребують негайної уваги. Вашому лікарю може знадобитися призначити спеціальні тести, щоб з’ясувати, чи є причина, яка потребує медичної допомоги. Ці функції включають (але не обмежуються ними):

 • Нові головні болі, які виникають під час вагітності
 • Нові головні болі для тих, хто в анамнезі мав рак, ВІЛ-інфекцію або травму голови
 • Головні болі, які виникають раптово
 • Головні болі, які поступово посилюються або зберігаються, незважаючи на полегшення болю
 • Головні болі, пов’язані зі змінами зору, слабкістю кінцівок або будь-якими іншими ознаками нервової системи (для хворих на мігрень, це включає будь-які ознаки або симптоми, які не типові для вас)
 • Будь-який головний біль, який для вас незвичний

 Якщо вас турбує головний біль, настійно рекомендуємо звернутися до місцевого медичного працівника.

0 Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *