Як здоров’я вашого рота впливає на все ваше тіло

0 Shares
0
0
0

 

Якщо вам потрібен догляд за зубами, яснами та порожниною рота, вирушайте до стоматолога. Якщо вам потрібен догляд майже за будь-якою іншою частиною вашого тіла, ви зверніться до свого основного лікаря. Проте ви можете не усвідомлювати, наскільки тісно пов’язані здоров’я ротової порожнини та загальний стан здоров’я. 

Здоров’я порожнини рота (також відоме як здоров’я порожнини рота) зосереджено навколо здоров’я ваших зубів, ясен і порожнини рота. Але проблеми, які виникають у роті, можуть викликати проблеми в багатьох інших частинах тіла.

Ми поговорили з Андреа Падільєю , доктором медичних наук, лікарем сімейної медицини, щоб дізнатися більше про те, як здоров’я порожнини рота може вплинути на ваше загальне здоров’я.

Здоров’я порожнини рота та хвороби серця

Якщо у вас захворювання ясен, ви піддаєтеся більшому ризику серцевих захворювань  та інсульту . Це тому, що запалення ясен може пошкодити кровоносні судини та збільшити ймовірність утворення тромбів.

«Ваш рот містить бактерії, які можуть викликати інфекції, такі як карієс або захворювання ясен, які можуть поширюватися на решту тіла, як серце. Ці бактерії можуть спричинити серйозні інфекції, включаючи інфекційний ендокардит (інфекція серцевих клапанів, яка може спричинити утворення тромбів), інсульти та довгострокові ускладнення», – сказав доктор Паділья.

Здоров’я порожнини рота та діабет

Якщо у вас діабет , у вас більше шансів мати захворювання ясен. «Якщо рівень цукру високий у вашій крові, він також високий у вашій слині. А бактерії використовують цукор як їжу», — сказав доктор Паділья. У вас також може бути менше слини. Ваш рот може бути сухим, ваші ясна можуть бути подразненими та кровоточити, а інфекції у роті можуть лікуватися довше.

У свою чергу, захворювання ясен може ускладнити контроль рівня цукру в крові. Це тому, що при захворюваннях ясен ваше тіло виділяє більше глюкози (цукру) у кров.

Якщо у вас діабет, вам слід обов’язково регулярно відвідувати стоматолога в рамках плану лікування.

Здоров’я вашого рота і дихання

Захворювання ясен підвищує ризик розвитку пневмонії  та інших респіраторних захворювань. Це тому, що бактерії, які викликають захворювання ясен, можуть поширюватися на ваші легені та викликати інфекції. Щоб запобігти цим інфекціям, важливо ретельно доглядати за своїми зубами та яснами.

Здоров’я ротової порожнини та рак

Якщо у вас захворювання ясен, у вас більша ймовірність розвитку раку ротової порожнини . Це тому, що запалення ясен може пошкодити клітини та збільшити ймовірність того, що вони стануть раковими.

Якщо у вас рак, опромінення голови та шиї та хіміотерапія можуть спричинити сухість у роті та навіть небезпечні для життя інфекції порожнини рота. Ці ускладнення можуть виникнути під час лікування раку або навіть через місяці чи роки. 

  • Радіація голови та шиї може пошкодити клітини слинних залоз, тому ви виробляєте менше слини. Без достатньої кількості слини може розвинутися карієс та інші інфекції.
  • Хіміотерапія вбиває клітини, що швидко ростуть. Це включає ракові клітини, а також деякі здорові клітини, які вистилають ваш рот. Тож у вас можуть виникнути виразки в роті.

Важливо регулярно відвідувати свого стоматолога. Ваш стоматолог може виявити ознаки раку ротової порожнини на ранній стадії, коли його найлегше лікувати.

Здоров’я порожнини рота і вагітність

Якщо ви вагітні та маєте захворювання ясен, ви, швидше за все, народите рано (передчасні пологи) і народите дитину з низькою вагою. Це пов’язано з тим, що запалення, яке ви маєте під час захворювання ясен, може поширюватися через кровотік і впливати на плаценту (орган, який забезпечує харчування та кисень ненароджених дітей).

«Через гормональні зміни багато вагітних страждають від гінгівіту або запалення ясен. Ці проблеми можуть підвищити ймовірність зараження вагітних інфекціями, які можуть спричинити передчасні пологи або низьку вагу при народженні», – сказав доктор Паділья.

Під час вагітності важливо поговорити зі своїм лікарем про те, як контролювати захворювання ясен.

Що робити

Щоб уникнути проблем зі здоров’ям ротової порожнини, важливо ретельно доглядати за ротовою порожниною, зубами та яснами. Ось що може допомогти:

  • Чистіть зуби не менше двох разів на день. Використовуйте зубну щітку з м’якою щетиною, оскільки більш жорстка щетина може пошкодити ясна. Вибирайте зубну пасту з фтором.
  • Коли ви чистите зуби, почистіть і язик. На мові живе багато бактерій. Ви можете використовувати зубну щітку або скребок для язика, щоб почистити язик.
  • Щодня чистіть зуби ниткою. Якщо вам важко користуватися звичайною ниткою, спробуйте одноразові зубні нитки.
  • Регулярно відвідуйте свого стоматолога. Більшість людей кожні півроку проходять огляди у стоматолога. Якщо у вас є захворювання ясен або проблеми зі здоров’ям, які можуть погіршитися, якщо у вас є захворювання ясен, ви можете планувати огляди частіше.
  • Запитайте свого стоматолога, чи є для вас ополіскувач ротової порожнини гарною ідеєю.
  • Пийте багато води. Це може допомогти очистити цукор і шматочки їжі між чистками зубів.

На останок

Ретельний догляд за яснами, зубами та порожниною рота може допомогти зберегти все ваше тіло здоровим. Погане здоров’я ротової порожнини пов’язане з проблемами серця, діабету, дихання, раку та вагітності, тому важливо ретельно доглядати за зубами та яснами та регулярно відвідувати стоматолога. Ваш стоматолог, медичний працівник може порекомендувати розклад стоматологічної допомоги на основі стану здоров’я ротової порожнини та загального стану здоров’я. 

0 Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *